Начать новую тему Ответить на тему
Статистика раздачи
Размер: 307.83 МБ | | Скачали: 0
Сидеров: 0  [0 байт/сек]    Личеров: 0  [0 байт/сек]
Пред. тема | След. тема 

Автор
Сообщение

Ответить с цитатой 



Black Sun (Ecu) ✶ Дискография (4 релиза)

Жанр: Power Metal
Страна исполнителя (группы): Ecuador
Год издания: 2005-2017
Аудиокодек: MP3
Тип рипа: tracks
Битрейт аудио: 320 kbps
Наличие сканов в содержимом раздачи: нет
✶✶✶
1. Intro 01:00
2. Tyrant from a Foreign Land 04:03
3. Last Survivor 03:57
4. Programmed 03:40
5. Just Like Fire 06:43
6. Pain Has to Wait 03:24
7. Metal Madness 03:35
8. Sueños 04:29
9. Back to Life 04:28
10. Orgasmic Fantasia of Lies 02:53
#777
1. Revelation XXIV 01:53
2. Dance of Elders 03:51
3. Dehumanized 05:13
4. Dear Media 05:15
5. Metally Ill (feat. Henning Basse) 04:32
6. Fight 04:14
7. Walking Beside Me 03:34
8. Blindly Following Orders 05:56
9. Angel 04:06
10. The Book 05:34
11. La Pinta, la Niña y la Santa María 02:41
#777
1. Let Me Be 04:26
Release date: 25th Sep 2017
Label: Independant
#777
1. Robert the Doll 05:20
2. Wasted Love 04:06
3. Let Me Be (feat. Netta Dahlberg) 04:26
4. The Puppeteer 03:59
5. Vain (feat. Henning Basse) 05:48
6. We are One 04:05
7. Mind Control 03:12
8. Take the Ride 03:36
9. Shattered Illusions 04:14
10. Rollin' 03:51
✶✶✶
Hard Rock/Heavy Metal Band from Guayaquil, Ecuador Black Sun is a Hard Rock / Heavy Metal band from Guayaquil, Ecuador, established on 1999, who have delivered three full-length albums.
Black Sun (EC) has received high praised reviews from their albums and live shows, which has led the band to perform on the biggest stages in their country. Black Sun's latest production, The Puppeteer, continues the band upheaval to reach higher standards. It was Produced by Timo Tolkki and Santtu Lehtiniemi, recorded at Sonic Pump Studios in Helsinki, joining efforts once again with Mikko Karmila (Mixing) and Mika Jussila (Mastering) at Finnvox Studios; this collaboration proves to be an organic, explosive, Hard Rockin' delivery from the south american rockers!
This album also features the work of high praised guests musicians like Henning Basse (ex Metalium and new lead singer for Firewind) on vocal production, backup vocals and guest lead vocals on Vain and Nino Laurenne from Thunderstone (guest guitar solo), Netta Dahlberg (guest vocals on Let Me Be ) and Santtu Lehtniniemi (guest solos).
The song 'Robert The Doll' featured in the New Metal Tracks editorial by Spotify, and Let Me Be in local and international radio stations, reaffirming the band's upheaval.
'Let Me Be' landed a top 40 spot (#36) on the Ecuadorian music charts on 2017 (radio + streams) and the music video for Robert The Doll won for best Music Video MBN Ecuador 2017. Black Sun (EC) will be touring as a special guest for Firewind in the Firewind South American Tour 2018.
Santiago Salem - Bass
Nicolás Estrada - Drums
Christopher Gruenberg - Guitars
Chemel Neme - Vocals
Правила, инструкции, FAQ!!!
Торрент   Скачать торрент Магнет ссылка
Скачать торрент
[ Размер 15.29 КБ / Просмотров 11 ]

Статус
Проверен 
 
Размер  307.83 МБ
Приватный: Нет (DHT включён)
.torrent скачан  0
Как залить торрент? | Как скачать Torrent? | Ошибка в торренте? Качайте магнет  


     Отправить личное сообщение
   
Страница 1 из 1
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему


Сейчас эту тему просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
Ресурс не предоставляет электронные версии произведений, а занимается лишь коллекционированием и каталогизацией ссылок, присылаемых и публикуемых на форуме нашими читателями. Если вы являетесь правообладателем какого-либо представленного материала и не желаете чтобы ссылка на него находилась в нашем каталоге, свяжитесь с нами и мы незамедлительно удалим её. Файлы для обмена на трекере предоставлены пользователями сайта, и администрация не несёт ответственности за их содержание. Просьба не заливать файлы, защищенные авторскими правами, а также файлы нелегального содержания!